DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Bowenovy masáže pro pejsky

B.M.T. - Bodová myofasciální technika

 

Dovolte mi na začátek trochu důležité teorie...


BMT technika patří mezi holistické metody (tělo je zde vnímáno jako celek). Můžeme ji popsat jako práci s měkkou tkání (svaly,šlachy, fascie). Skládá se ze sérií jednotlivých pohybů přes přesně definované body těla. Jedinečný je právě tento pohyb, kdy terapeut svými prsty nebo palci pohybuje kůží přes sval nebo úpon,šlachu speciálním pohybem, poté vyvine tlak a po krátké čekací době a stále pod stejným tlakem sklouzne s kůží zpět. Tato technika se zabývá nejen kontrakcemi ve svalech, ale i ve svalové fascii.Ta představuje z hlediska fyziologie  zcela jedinečnou strukturu. Jedná se o spojitou tkáň, táhnoucí se od hlavy až ke špičkám prstů. Po cestě obepíná každý sval, orgán a svalové vlákno. Má podpůrnou a stabilizační funkci a napomáhá udržení rovnováhy. Fascie usnadňuje lymfatický a krevní oběh. Diferenciace hluboké fascie začíná přechodem obalu jednotlivých svalů ve fascii, která obaluje snopce svalových vláken, jež se dále diferencuje na tkáň pronikající dovnitř svalových vláken. Tento systém je plynule napojen na systém šlach, prostřednictvím nichž se svaly upínají na další struktury(kosti, vnitřní orgány). Z toho vyplývá, že pokud kontrakce fascie dokážou produkovat dysfunkce dalších struktur(orgánů, kloubů, atd.), může uvolnění takové kontrakce pomocí BMT vést k obnovení funkčnosti příslušné struktury.
Uvolněním nejrůznějších omezení a kontrakcí v rámci myofasciální struktury pomocí BMT dosahujeme zlepšení krevního oběhu, lymfatické drenáže či vodivosti nervových vzruchů.Kromě toho často dochází k vylepšení funkce vnitřních orgánů. Myslí se tím stavy, kdy myofasciální kontrakce přímo způsobují viscerální symptomy(tachykardie, průjmy, zvracení, anginu pectoris, poruchy hárání apod.).

Ze základního principu fungování BMT vyplývá, že se nesoustředíme na uvolňování kontrakcí v jednom konkrétním svalu, ale pracujeme s celými oblastmi těla(kvadranty), popřípadě s celým tělem. Tento přístup vede k uvolnění na několika úrovních těla povrchových i vnitřních, a k přímému nebo nepřímému ovlivnění vnitřních orgánů, takže dochází k celkovému zlepšení zdravotního stavu.

Pro tuto chvíli mám splněn kurz pro pejsky 1 tudíž základní techniky.Mohu pracovat pouze se zdravými pejsky!V nejbližší době,ale plánuju své vzdělání v této technice prohlubovat.

Pokud vás toto zaujalo, máte doma pejska bez vážnějších zdravotních problémů a chtěli byste jej nechat namasírovat neváhejte mě kontaktovat:o).

Jelikož se chci v této technice zdokonalovat nabízím,že vašeho pejska namasíruji ZDARMA!